Όποιος ενδιαφέρεται να γίνει συντάκτης του blog μας, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας στο e-mail: frapesport@gmail.com

Κυριακή 29 Αυγούστου 2010

ΚΕΡΚΥΡΑ - ΑΕΚ 2 - 1 Τελικό (video)

Σκόνταψε και η ΑΕΚ στην πρεμιέρα απέναντι στην Κέρκυρα.
Δύο ευκαιρίες-δύο γκολ για την Κέρκυρα, με τον Τσίγκα να ανοίγει το σκορ στο 16', με υπέροχο μακτυνό σουτ.

Η ΑΕΚ στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, μπήκε δυνατά και πίεσε για το γκολ, το οποίο όμως ήρθε δεύτερη φορά για τους γηπεδούχους, όταν σε αντεπίθεση ο Έπστάϊν στο 54', έφτασε μέχρι την μικρή περιοχή της ΑΕΚ και πλάσαρε τον Σάχα...

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να αντιδράσουν στο 63', με ωραία εκτέλεση φάουλ του Τζιμπούρ, και αμέσως μετά στο 64', βρέθηκε σε προφανή θέση για γκολ, αλλά μπερδεύτηκε με τον Σκόκο αφού και οι δύο προσπάθησαν να βάλουν την μπάλα στα δίχτυα!

Καλά στημένη στο γήπεδο η Κέρκυρα, πήρε τους βαθμούς της νίκης από την ΑΕΚ, η οποία δεν έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και σπατάλησε και τις ευκαιρίες που δημιούργησε.

frapesport

Ο ΑΓΩΝΑΣ:

Έναρξη του αγώνα.

11' Πρώτη φάση για την ΑΕΚ με ωραία πάσα ο Σκόκο βρίσκει τον Λεονάρντο, αυτός δεν μπόρεσε να βρει τον Λυμπερόπουλο που ήταν σε θέση για γκολ

12' Ο Βενέτης διώχνει πάνω στην γραμμή σουτ του Λεονάρντο

15' Σέντρα του Σκόκο στο δεύτερο δοκάρι, δεν πρόλαβε ο Λυμπερόπουλος..

16' ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα στο πρώτο της σουτ, με τον Τσίγκα να βρίσκει δίχτυα από μακρυά

41' Κεφαλιά του Τζιμπούρ, εύκολα ο τερματοφύλακας της Κέρκυρας

42' Σέντρα του Γιάχιτς, η μπάλα χτυπάει στο χέρι του αμυντικού της Κέρκυρας που ήταν γυρισμένος πλάτη, ζητούν πέναλτι οι παίκτες της ΑΕΚ, ο διαιτητής συνέχισε το παιχνίδι

45' Ο Λεονάρντο γυρίζει και σουτάρει μέσα στην περιοχή, απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας της Κέρκυρας.

Τέλος ημιχρόνου

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

47' Κεφαλιά-πάσα του Λυμπερόπουλου στον Σκόκο, ο οποίος σουτάρει πολύ άουτ

54' ΓΚΟΛ για την Κέρκυρα στον αιφνιδιασμό μετον Έπστάϊν.

57' Εκτέλεσε φάουλ του Καφέ, η μπάλα μόλις άουτ

63' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ με εκτέλεση φάουλ του Τζιμπούρ

64' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ χαμένη αφού μπερδεύτηκαν Τζιμπούρ και Σκόκο

88' Άλλη μια ευκαιρία χαμένη για την  ΑΕΚ, με τον Μπέρνς να πλασάρει άουτ.

90' Κεφαλιά του Τζιμπούρ, μπλοκάρει ο Κωνσταντόπουλος

92' Σέντρα στο δεύτερο δοκάρι από τον Μπέρνς, ο Τζιμπούρ δεν "γεμίζει" στην περιοχή και χάθηκε η φάση