ΤΟ FRAPESPORT ΖΗΤΑ ΣΥΝΤΑΚΤΕΣ

Όποιος ενδιαφέρεται να γίνει συντάκτης του blog μας, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας στο e-mail: frapesport@gmail.com

Παρασκευή 13 Αυγούστου 2010

Ολυμπιακός - Ρόμα 5-1 .. (video τα γκολ)

Πέντε τέρματα πέτυχε η επίθεση του Ολυμπιακού, στο φιλικό παιχνίδι εναντίον της Ρόμα, δείχνοντας ένα νέο πρόσωπο στο νέο ντεμπούτο του Βαλβέρδε στο "Καραϊσκάκης".

Μοιρασμένο το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, χωρίς πολλές φάσεις και με ένα γκολ απολογισμό για την κάθε ομάδα.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Ρόμα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι με 2 δοκάρια, αλλά ο Ολυμπιακός απάντησε με ωραίες επιθέσεις που κατέληγαν σε γκολ, με την άμυνα των Ιταλών να βρίσκεται σε σύγχυση...

Πολύ καλοί για τον Ολυμπιακό οι Ντουντού, Ντιόγο, Ιμπαγάσα, Γκαλίτσιος, Ζαϊρί, ενώ οι μικροί Σοϊλέδης, Φερφατζίδης, Ποτουρίδης και Γ.Παπαδόπουλος έδειξαν ότι ο Βαλβέρδε πρέπει να υπολογίζει σε αυτούς.

Οι φάσεις και τα γκολ αναλυτικά:

6'  Γκολ με τον Ιμπαγάσα, ύστερα από ωραία προσπάθεια ,για τον Ολυμπιακό

11' Γκολ για την Ρόμα με τον Μενέζ, ύστερα από ωραία κάθετη πάσα του Τότι.

48' Δοκάρι για την Ρόμα ύστερα από ολιγωρία  των αμυντικών του Ολυμπιακού.

49' Δεύτερο δοκάρι για την Ρόμα ύστερα από κεφαλιά του Αντριάνο που βρέθηκε αφύλαχτος στο ύψος του πέναλτι.

51' Γκολ για τον Ολυμπιακό με κεφαλιά του Ντουντού, μετά από ωραία σέντρα του Ιμπαγάσα.

59' Γκολ για τον Ολυμπιακό με προβολή του Μήτρογλου, ύστερα από υπέροχη σέντρα του Ζαϊρί

65' Τρίτο δοκάρι και άουτ σε ευκαιρία της Ρόμα, αφού για άλλη μια φορά αδράνησαν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού

74' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με ωραία προσπάθεια και σουτ του Ζαϊρί, μέσα στην μικρή περιοχή, η μπάλα κατέληξε άουτ.

75' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Ντουντού, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του τερματοφύλακα της Ρόμα.

78' Γκολ για τον Ολυμπιακό με σουτ του Φετφατζίδη, ύστερα από ωραία πάσα του Ζαϊρί.

84' Γκολ για τον Ολυμπιακό, αυτή την φορά με σουτ του Σοϊλέδη.