ΤΟ FRAPESPORT ΖΗΤΑ ΣΥΝΤΑΚΤΕΣ

Όποιος ενδιαφέρεται να γίνει συντάκτης του blog μας, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας στο e-mail: frapesport@gmail.com

Τρίτη 14 Σεπτεμβρίου 2010

Μπαρτσελόνα - ΠΑΟ 5 - 1..."Space Football" (video)

Μία "διαστημική Μπαρτσελόνα βρήκε απέναντί του Ο Παναθηναϊκός, στον πρώτο του αγώνα στους ομίλους του Champions League.

Mε τους Καταλανούς να έχουν σε φοβερή μέρα τους Μέσι, Τσάβι, Ινιέστα, Βίγια, Πέδρο και Άλβες, το τελικό 5-1 ήταν αναπόφευκτο.Εκτός από τα γκολ που σημειώθηκαν...
η ομάδα της Βαρκελώνης, είχε άλλες 4 κλασικές ευκαιρίες, στο 5' με τον Τσάβι, στο 42'  και 54' με το δοκάρι και το χαμένο πέναλτι του Μέσι, και στο 60' με τον Πέδρο που ενώ μπορούσε να σκοράρει, προσπάθησε να περάσει και τον Τζόρβα.
Δύσκολη βραδιά για τον ΠΑΟ, αλλά απέναντι σε τέτοια καταιγιστική Μπαρτσελόνα, δεν θα πρέπει να περίμενε κάτι καλύτερο απόψε, αν και προηγήθηκε στο 20' με την εκπληκτική πάσα-τακουνάκι του Σισέ στον Γκοβού και το ωραίο τελείωμα του τελευταίου.

Μετά το γκολ του ΠΑΟ ο ρυθμός των Ισπανών ήταν καταιγιστικός, με απίστευτες κινήσεις, πάσες, ενέργειες και αυτοματισμούς που μόνο σε playstasion βλέπουμε όπως χαρακτηριστικά και εύστοχα τόνισε ο Σωτηρακόπουλος.

frapesport

Ο αγώνας και τα γκολ:

'Εναρξη αγώνα

2' Κεφαλιά από τον Messi δύσκολα ο Τζόρβας..δύσκολα φάση για τον ΠΑΟ

5' Ο Τσάβι  μόνος απέναντι στον Τζόρβα από τα 4 μέτρα...απέκρουσε ο Τζόρβας..ριμπάουντ-σούτ ο Βίγια η μπάλα άουτ..η καλύτερη φάση για την Μπαρτσελόνα

11'Δυνατό σούτ έξω από την περιοχή του Μέσι η μπάλα πάνω στον Τζόρβα

12' Σούτ του Βίγια στην κίνηση ο μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Τζόρβα

14' Εκτέλεση φάουλ από τον Μέσι έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ

15'Δύσκολα ο Μπουμσόνγκ κόβει τελευταία στιγμή Ινιέστα μέσα στην περιοχή

20' ΓΚΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟ...εκπληκτικό τακουνάκι από τον Σισέ στον Γκοβού και τελείωμα με ωραίο πλασέ

22' Γκολ για την Μπαρτσελόνα με τον Μέσι να πλασάρει τον Τζόρβα ύστερα από πάσα του Τσάβι στην πλάτη του Βύντρα..

31' Πέρασε ο Λέτο από αριστερά, έκανε την σέντρα εύκολα Βαλντέζ

33' Γκολ για την Μπαρτελόνα, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, βρέθηκε μόνος του ο Βίγια μέσα στην μικρή περιοχή και έκανε εύκολα το 2-1

42' Δοκάρι για την Μπαρτσελόνα, με τον Μέσι να σουτάρει δυνατά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Τζόρβα

45'Γκολ για την Μπαρτσελόνα, με εκπληκτικό συνδυασμό, βρέθηκε ο Μέσι απέναντι από τον Τζόρβα και έκανε το 3-1

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

53' Πέναλτι για την Μπαρτσελόνα, με τον Καντέ να ανατρέπει τον Μέσι

54' Εκτελεί ο Μέσι, ο Τζόρβας αποκρούει!

60' Φοβερή ευκαιρία με τον Πέδρο να καθυστερεί από πλεονεκτική θέση, προσπαθώντας να του περάσει όλους, έσωσαν οι αμυντικοί του ΠΑΟ

64' Ο Καραγκούνης στην θέση του Κατσουράνη

66' Ο Μπόγιαν στην θέση του Βίγια

69' Ο Γκαρσία στην θέση του Γκοβού

78' Γκολ για την Μπαρτσελόνα με εκπληκτική προσπάθεια του Μέσι, η μπάλα βρήκε και τα δύο δοκάρια και ο Πέδρο βρέθηκε μόνος του κάνοντας εύκολα το 4-1

80' Νίνης στην θέση του Λέτο

83' Ο Μέσι και πάλι, ωραίο σουτ, δύσκολα σώζει ο Τζόρβας

93' Γκολ στο τέλος του αγώνα για την Μπαρτσελόνα, με δημιουργό τον Μέσι και σκόρερ τον Άλβεζ