ΤΟ FRAPESPORT ΖΗΤΑ ΣΥΝΤΑΚΤΕΣ

Όποιος ενδιαφέρεται να γίνει συντάκτης του blog μας, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας στο e-mail: frapesport@gmail.com

Κυριακή 22 Αυγούστου 2010

Παναθηναϊκός - Τζένοα 2 - 0 και τραυματισμός του Σισέ

Σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο στο Ολυμπιακό Στάδιο, ο Παναθηναϊκός κέρδισε την Τζένοα με 2-0 στο σημερινό φιλικό αγώνα, με τα γκολ των Καραγκούνη και Πετρόπουλου.

Λέτο και Σπυρόπουλος με ωραία συνεργασία δημιούργησαν προβλήματα στην άμυνα της Τζένοα, ενώ καλή ήταν και η εμφάνιση του Γκοβού, που είχε πολύ καλή κίνηση στον χώρο χωρίς την μπάλα.Στα αρνητικά του παιχνιδιού για τον ΠΑΟ, ήταν ο μυϊκός τραυματισμός του Σισέ στον οπίσθιο μηριαίο και όλοι αναμένουν τα αποτελέσματα των εξετάσεων του ιατρικού team...

Πολύ καλοί επίσης οι Πετρόπουλος- Κλέϊτον, από την συνεργασία τους ήρθε το δεύτερο γκολ για τον ΠΑΟ, ενώ ο Σεϊταρίδης με νέο νούμερο στην φανέλα του, είχε 3 πολύ καλές ενέργειες που μας θύμισαν τον παλιό καλό Γιούρκα.

Η Τζένοα είχε μόνο δύο καλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφεραν οι Τόνι και Βελόσο να νικήσουν τον πολύ καλό Τζόρβα.

frapesport

Οι κυριότερες φάσεις του αγώνα:

Παναθηναϊκός: Τζόρβας, Σπυρόπουλος, Βύντρα, Καντέ, Μπουμσόνγκ, Ζιλμπέρτο, Κατσουράνης, Καραγκούνης, Σισέ, Λέτο, Γκοβού.

Τζένοα: Καρβάλιο, Ρανόκια, Μορέτι, Μιλανέτο, Νταινέλι, Ραφίνια, Παλάσιο, Τόνι, Σκούλι, Μέστο, Βελόζο.

Έναρξη αγώνα.

8' Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΑΟ, με τον Γκοβού να μην μπορεί να πιάσει δυνατό σου από καλό σημείο

18' Ο Σισέ αποχωρεί τραυματισμένος και στην θέση του μπαίνει ο Πετρόπουλος

21'  Ο Τόνυ απέναντι στο Τζόρβα, νικητής ο πορτιέρο του ΠΑΟ

26' O Βελόσο σουτάρει ο Τζόρβας σώζει με ωραία εκτίναξη

35' Πέναλτι κέρδισε ο ΠΑΟ ύστερα από ατομική προσπάθεια του Λέτο

36' ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ για τον ΠΑΟ ύστερα από εκτέλεση πέναλτι του Καραγκούνη

Λήξη ημιχρόνου

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

59' Ο Σιμάο ανέκοψε επικίνδυνη επίθεση στην περιοχή του ΠΑΟ

62' Εξουδετέρωσε ο Τζόρβας, μπλοκάροντας κεφαλιά, σε επίθεση της Τζένοα

66' Σουτ δυνατό του Πετρόπουλου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας των Ιταλών.

67' ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛ για τον ΠΑΟ με τον Πετρόπουλο, ύστερα από ωραία ατομική προσπάθεια και πάσα του Κλέϊτον

77' Ο Νίνης σουτάρει μέσα από την μικρή περιοχή, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Τζένοα

78' Κι άλλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό ύστερα από λάθος των αμυντικών της Τζένοα, δεν μπόρεσε να  σκοράρει ο Πετρόπουλος

84' Ωραία προσπάθεια και σουτ του Σεϊταρίδη, έδιωξε ο τερματοφύλακας της Τζένοα με δυσκολία σε κόρνερ