ΤΟ FRAPESPORT ΖΗΤΑ ΣΥΝΤΑΚΤΕΣ

Όποιος ενδιαφέρεται να γίνει συντάκτης του blog μας, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας στο e-mail: frapesport@gmail.com

Τρίτη 10 Αυγούστου 2010

Πέμπτος ο Γρηγοριάδης στα 100μ. ύπτιο

Αυτή τη φορά ο τελικός του Άρη Γρηγοριάδη σε ευρωπαϊκό πρωτάθλημα δεν συνοδεύτηκε από μετάλλιο. Ο Έλληνας πρωταθλητής τερμάτισε σε χρόνο 54.28 στα 100 μέτρα ύπτιο και κατέλαβε την 5η θέση στη διοργάνωση της Βουδαπέστης...

Ο Γρηγοριάδης δεν κατάφερε να ανέβει στο βάθρο κυρίως λόγω της κακής του εκκίνησης. Είναι ενδεικτικό ότι στα πρώτα 50 μέτρα γύρισε 6ος σε χρόνο 26.20. Ο αθλητής του Άρη Θεσσαλονίκης δεν κατάφερε να καλύψει το χαμένο έδαφος και το μόνο που μπόρεσε να βελτιώσει ήταν η τελική του θέση στην κατάταξη. Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Γάλλος Καμίλ Λακούρ, ο οποίος πέτυχε ρεκόρ Ευρώπης, το πρώτο των αγώνων, τερματίζοντας σε 52.11.

Πηγή:  contra.gr