Όποιος ενδιαφέρεται να γίνει συντάκτης του blog μας, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας στο e-mail: frapesport@gmail.com

Δευτέρα 6 Σεπτεμβρίου 2010

Ρωσία - Νέα Ζηλανδία 78 - 56....που πας χωρίς πάγκο!

Νικήτρια αναδείχθηκε η Ρωσία στην αναμέτρηση με την Νέα Ζηλανδία και πέρασε εύκολα στους 8 της διοργάνωσης.

Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες της Νέας Ζηλανδίας, μπόρεσαν να ακολουθούν από κοντά το σκορ, αφού οι Ρώσοι έχασαν πολλά εύκολα σουτ και δεν εκμεταλλεύτηκαν καλά το πλεονέκτημα ύψους που είχαν απέναντι στον αντίπαλο....

Στο δεύτερο ημίχρονο "μπήκε το νερό στο αυλάκι" και οι Ρώσοι βρήκαν ρυθμό, μεγαλώνοντας την διαφορά, αφού οι Νεοζηλανδοί είχαν και το πρόβλημα με της φθοράς με φάουλ, πολλών παικτών της βασικής πεντάδας, χωρίς να υπάρχουν αξιόλογοι αντικαταστάτες στον πάγκο.Εύκολα λοιπόν τελείωσε ο αγώνας για τους Ρώσους με διαφορά +22 πόντων (78-56).