ΤΟ FRAPESPORT ΖΗΤΑ ΣΥΝΤΑΚΤΕΣ

Όποιος ενδιαφέρεται να γίνει συντάκτης του blog μας, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας στο e-mail: frapesport@gmail.com

Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2011

Επιστροφή στις νίκες για ΠΑΟ

Επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναικό, καθώς επικράτησε του Πανιωνίου με 1-2...
Η ομάδα της Νέας Σμύρνης μπήκε με πολύ όρεξη στο ματς και κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο έννατο λεπτό.
Ο Γουνδουλάκης έκανε την σέντρα από τα δεξιά, ο Κούτσι έκανε την κεφαλιά, την οποία απέκρουσε ο Καπίνο, η μπάλα όμως έφτασε τον Σκέμπρι, που από κοντά έκανε το 1-0.
Από εκί και πέρα ο ΠΑΟ είχε την πλήρη κατοχή της μπάλας και έκλεισε τον Πανιώνιο στα καρέ του. χωρίς όμως να ισοφαρίσει.Έτσι το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με τους γηπεδούζους να πρηγούνται στο σκορ.
Στην επανάληψη το σκηνικό ήταν ίδιο. Ο Παναθηναικός να πιέζει χωρίς ωστόσο να κάνει φάσεις.
Μέχρι την στιγμή του ΄60. Ο Λέτο μπήκε από δεξιά έκανε την τρίπλα, ανατράπηκε από τον Κβιρκβέλια και καταλογίστηκε πέναλτι.Την εκτέλεση την ανέλαβε ο Λέτο, ο οποίος έκανε το 1-1, πετυχαίνοντας το δωδέκατο γκολ του στο πρωτάθλημα.
Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι βγήκαν μπροστά και το πλήρωσαν.Σε αντεπίθεση του Παναθηναικού, οι αμυντικοί του Πναιωνίου μπερδεύτηκαν και ο Κατσουράνης από κοντά έκανε το 1-2, σφραγίζοντας την νίκη για τους πράσινους.